Career opportunities

Position Description

Starsza Księgowa
Location PL - Gliwice
Sector
Requisition Number 10315

Starsza księgowa

Starsza Księgowa będzie odpowiedzialna za poprawne bieżące prowadzenie księgi głównej, analizę wydatków pod kątem poprawności ujęcia kosztów jako capex / opex, księgowania związane z środkami trwałymi, procedury księgowe zmknięcia miesiąca, miesięczne uzgadnianie sald kont oraz tworzenie procedur związanych z tymi zadaniami zgodnie ze standardami Grupy oraz zapewni ich kontrolę i poprawność utrzymania w codziennych czynnościach. Będzie również odpowiedzialna za raportowanie lokalne.

Obowiązki:

  • Współpraca z innymi działami wewnątrz firmy oraz w ramach grupy w celu uzyskania pełnego obrazu na temat przeprowadzanych transakcji
  • Weryfikacja poprawności księgowania dokumentów zgodnie z polskimi regulacjami dot. m.in. VAT i CIT
  • Udział w procesach księgowych na zamknięcie miesiąca
  • Udział w comiesięcznych uzgodnieniach sald kont księgowych
  • Udział w tworzeniu i dokumentowaniu kontroli finansowej w zakresie księgowań w księdze głównej
  • Udział w przygotowaniu rocznego sprawozdania i audycie finansowym
  • Przygotowywanie lokalnych sprawozdań do: Urzędu Skarbowego, Narodowego Banku Polskiego (NBP),  Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE)
  • Bieżące wspieranie w raportowaniu dla celów grupowych oraz lokalnych
  • Zapewnienie szkoleń i przekazanie wiedzy dla nowych pracowników
  • Zapewnienie i przestrzeganie kontroli finansowej
  • Sugerowanie i wdrażanie efektywnych procesów zwiększających sprawność pracy
  • Zapewnienie dokładnego prowadzenia ksiąg rachunkowych

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu Rachunkowości/ Finansów/ Ekonomii
  • 5 lat doświadczenia w dziale księgowości, najlepiej w międzynarodowej firmie produkcyjnej
  • Dobra znajomość narzędzi Microsoft Office (Excel, Word)
  • Znajomość systemu SAP - mile widziane
  • Wiedza w zakresie regulacji podatku VAT i CIT
  • Znajomość języka angielskiego i polskiego – minimum B2
  • Umiejętności pracy w zespole oraz skuteczna komunikacja między działami
  • Umiejętność dotrzymywania terminów i efektywnej organizacji własnej pracy
  • Gotowość do okazjonalnych podróż służbowych

Co oferujemy?

  • Atrakcyjne wynagrodzenie;
  • Praca w międzynarodowym środowisku przy realizacji ciekawych pod względem technicznym projektów;
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych dzięki merytorycznemu wsparciu ekspertów, posiadających wieloletnie doświadczenie w branży przemysłowej;
  • Bogaty pakiet socjalny (opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta Multi-Sport, szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, bony i premie świąteczne);
  • Możliwość rozwoju w międzynarodowych strukturach firmy;
  • Przyjazna atmosfera pracy;
  • Praca w rozpoznawanej, nowoczesnej, stabilnej firmie.
Back Apply Now